Katarzyna Szulim

Katarzyna Szulim – Sukces jest dziełem pasji

Opublikowano: 16 sierpnia 2023

Nagroda Orła Polskiego Biznesu w kategorii Lider Regionu to dla mnie szczególne wyróżnienie, które potwierdza, że to, co robię wraz z zespołem, jest zauważane i doceniane – mówi Katarzyna Szulim, właścicielka agencji PR Commfort Safety, która w tym roku obchodzi 15-lecie

Czym zajmuje się pani firma i co ją wyróżnia na tle konkurencji?

Katarzyna Szulim Filarem działalności mojej firmy jest PR, zwłaszcza w branży elektromobilności, technologii, medycznej, w dziedzinie edukacji, IT oraz z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. W ramach strategii PR budujemy długofalowe kampanie reklamowe. Doradzamy firmom, jak ma wyglądać ich wizerunek oraz marka. Maksymalnie koncentrujemy się na danym produkcie, aby przeprowadzić skuteczną promocję. Oprócz tego budujemy relację z mediami i redagujemy publikacje wewnętrzne. Na pytanie, co nas wyróżnia na rynku, odpowiem krótko: tworzenie najlepszych materiałów prasowych, efektywna współpraca z mediami, dyspozycyjność i terminowość oraz zgrany zespół pasjonatów.

Skąd wziął się pomysł na własną firmę?

Katarzyna Szulim Z rynkiem mediów jestem związana ponad 20 lat. Swoje osiągnięcia zawodowe zawdzięczam bardzo dobrej organizacji pracy, charyzmie i pasji, bez której nie stworzyłabym firmy. Nie bez znaczenia były aktualne trendy medialne. Żyjemy w czasach, w których Internet jest podstawowym narzędziem promocji każdej firmy. Zakładając swoją agencję, chciałam wykorzystać sprawdzone działania w obszarze komunikacji produktowej i zapobiec sytuacjom kryzysowym, jakie spotykają przedsiębiorców w naszym kraju.

Właściciele dużych firm nie mają łatwo.

Katarzyna Szulim To prawda. Dlatego warto zaznaczyć, że bez dobrego PR nie ma skutecznej kampanii reklamowej. To dzięki niej możemy wypromować nowy produkt, wzmocnić wizerunek firmy, stale kontrolować jakość obsługi klienta, obserwować zaangażowanie pracowników w poszczególne działania.

Czy zakładając własną firmę, czuła pani, że uda się połączyć pracę zawodową z pasją?

Katarzyna Szulim Nie byłam tego pewna. A jednak! Warto dążyć do osiągnięcia celów. W moim przypadku praca, którą wykonuję, to moja pasja. To najlepsza rzecz, jaka może nas spotkać. Robiąc to, co lubię, w pełni się angażuję. Studiując dziennikarstwo i europeistykę na Uniwersytecie Warszawskim, nie miałam pojęcia, jak daleko zajdę i ile uda mi się osiągnąć. Cieszę się, że mogę spełniać się zawodowo i prywatnie.

Jakie są największe osiągnięcia pani firmy?

Katarzyna Szulim Na pewno to, że współpracujemy z firmami, których DNA marki jest ekologia. Cieszę się, że zielona energia, bliska moim wartościom, jest coraz popularniejsza, a ja mam swój udział w rozwoju elektromobilności w Polsce. Moja firma brała udział w największych kampaniach społecznych i realizacjach projektowych o szerokim zasięgu medialnym. Tegoroczna nagroda Orła Polskiego Biznesu w kategorii Lider Regionu to dla mnie szczególne wyróżnienie, które potwierdza, że to, co robię wraz z zespołem, jest zauważane i doceniane.

Jakie ma pani dalsze plany związane z rozwojem?

Katarzyna Szulim Życzyłabym sobie, aby w dalszym ciągu móc współpracować z tak świetnym zespołem wykwalifikowanych ludzi, którzy się lubią i uwielbiają wyzwania. Chciałabym dalej wspierać przedsiębiorców skuteczną strategią marketingową i podejmować kolejne ciekawe wyzwania na tym polu, a jednocześnie realizować ważne kampanie społeczne.

Co poradziłaby pani przyszłym agencjom marketingowym?

Katarzyna Szulim Zakładając agencję marketingową, warto wdrożyć unikalny biznesplan. Nie ma sensu kopiować innych. Jeśli pomysł spodoba się odbiorcom, to sukces gwarantowany. Sugeruję najpierw nabrać doświadczenia w tej dziedzinie, a dopiero po kilku latach otworzyć własne przedsiębiorstwo.

Rozmawiała Zuzanna Maj

fot Piotr Woźniakiewicz

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
biuro rachunkowe
Biura rachunkowe mogą podchodzić do realizacji usług w różny...
Żaneta Ściwiarska
Wszystko zaczęło się od moich prób naprawy samej sie...
Węgry
Co warto zwiedzić na Węgrzech? Jaki...
e-commerce
A gdyby tak roboty wyręczały nas w codziennych czynnościa...
agencja kreatywna
Agencje kreatywne zyskują w Polsce na popularności —...
Nowe artykuły
W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie, gdzie rutyna...
Podróżowanie po Europie jest niezwykle atrakcyjne z wielu po...
Biura rachunkowe mogą podchodzić do realizacji usług w różny...