Nissanowite tempo

Opublikowano: 26 grudnia 2016

W pierwszej połowie roku fiskalnego 2016 sprzedaż Nissanów LEAF w Europie wzrosła o 10 procent w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Zgodnie z najnowszymi danymi w Europie jest już 75 000 posiadaczy samochodów elektrycznych marki Nissan, co świadczy o rosnącej w rewolucyjnym tempie popularności takich pojazdów na Starym Kontynencie.

Na całym świecie Nissan sprzedał już 260 000 samochodów elektrycznych, wzmocnił tym samym wizję bezemisyjnej przyszłości i konsekwentnie realizuje  koncepcję inteligentnej mobilności. Do znakomitych wyników w segmencie samochodów elektrycznych przyczynił się także znaczący wzrost sprzedaży modelu e‑NV200 – o 34 procent w ujęciu rok do roku. W ślad za rosnącym popytem na bezemisyjne e‑NV200, zgłaszanym przez firmy z całej Europy, Nissan rozszerzył najatrakcyjniejszą na rynku pięcioletnią gwarancję na w pełni elektryczne samochody użytkowe.

Gareth Dunsmore, dyrektor działu pojazdów elektrycznych w Nissan Europe, twierdzi, że: „Europejski rynek samochodów elektrycznych rozwija się w nadzwyczajnym tempie. Zmotoryzowani z całego kontynentu dostrzegają liczne korzyści płynące z elektrycznej mobilności”.

Akumulator o pojemności 30 kWh w modelu LEAF zapewnia obecnie zasięg 250 kilometrów, a w całej Europie zainstalowanych jest aż 4000 szybkich ładowarek. Dzięki temu użytkowanie samochodów elektrycznych stało się bardziej praktyczne i może dostarczać jeszcze więcej satysfakcji.

Nissan już deklaruje kontynuację prac nad inteligentniejszymi i bardziej przyjaznymi dla środowiska przyszłymi rozwiązaniami. Pozostaje nam cierpliwie czekać.

 

NP300 Navara – pickup roku wjeżdża na nasz rynek

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Piotr Krasnodębski
Wiem, że argumenty podawane w teorii wzbudzają wątpl...
Wynajem średnioterminowy
Posiadanie własnej firmy ma wiele zalet, jednak aby osiągnąć...
systemy hydroponiczne
Automatyzacja w rolnictwie t...
Magdalena Fuk
Ze względu na intensywne użytkowanie rekreacyjne zbi...
Mercedes-AMG GT
Mercedes-AMG GT 63 S E Performance 4-door Coupe to najmocnie...