Gala VIP 2017 – piąte spotkanie sztuki i biznesu

Opublikowano: 30 października 2017

W październikowy wieczór hotel Sheraton po raz piąty otworzył podwoje gościom „Magazynu VIP”, którzy spotkali się na corocznej gali naszej redakcji. To wydarzenie, gdzie biznes idzie pod rękę z kulturą, a najlepsi przedstawiciele gospodarki, samorządności, ochrony zdrowia, sztuki i różnych dziedzin życia publicznego odebrali statuetki będące wyrazem uznania dla ich dotychczasowych osiągnięć.

Laureaci kategorii VIP Biznesu 2017. Od lewej: Marek Piksa, Marek Legawiec, dyrektor Hut Szkła Gospodarczego Tadeusz Wrześniak Sp. z o.o. (odebrał nagrodę w imieniu prezesa Tadeusza Wrześniaka), Józef Dąbek, Wiesław Szermach. Towarzyszy im Mariusz Gryżewski, redaktor naczelny „Magazynu VIP”

 

Laureaci kategorii VIP Biznesu 2017. Od lewej: Andrzej Anuszkiewicz, Kazimierz Okińczyc, Jarosław Chrobociński. Towarzyszy im Mariusz Gryżewski, redaktor naczelny „Magazynu VIP”. W tej kategorii statuetka została przyznana również Władysławowi Brzozowskiemu – niestety z przyczyn osobistych dyrektor Gospodarstwa Rolnego z Mienian k. Hrubieszowa nie mógł odebrać wyróżnienia osobiście.

Tuż przed rozpoczęciem gali foyer stopniowo wypełniali znamienici goście – przedstawiciele różnych środowisk: od biznesu po show-biznes. Łączyło ich wiele: wytworne kreacje, uśmiechy, które chętnie prezentowali w blasku fleszy, ale przede wszystkim imponujący dorobek zawodowy.

Zarówno doskonale znane osobowości życia publicznego, jak i przedsiębiorcy, którzy stawili się na Gali VIP, mogą mówić o sukcesie. Stworzyli pamiętne role, niezapomniane przeboje, innowacyjne produkty, firmy, które dynamicznie się rozwijają i przynoszą zyski, miejsca godne VIP-a, które przyciągają swym prestiżem, designem i komfortem, niematerialne dzieła, które – jak w przypadku Polskiej Akcji Humanitarnej – mają niebagatelny wpływ na życie innych. Gala VIP od 5 lat integruje tych, którzy dzięki swej pracy, postawie i wieloletnim dokonaniom zasługują na podziękowanie i uhonorowanie.

Laureaci kategorii VIP Biznesu 2017. Od lewej: Krzysztof Pianowski, Mariusz Kolankowski, Sławomir Piątek, Maciej Romaniuk (odebrał nagrodę w imieniu Stanisława Romaniuka, właściciela Firmy Budowlanej Romaniuk). Towarzyszy im Mariusz Gryżewski, redaktor naczelny “Magazynu VIP”

Gala rozpoczęła się muzycznym akcentem – występem Wojciecha Ezzata, który poprzedził oficjalne powitanie gości przez gospodarza gali – redaktora naczelnego „Magazynu VIP” Mariusza Gryżewskiego.

Po słowach podziękowania za przybycie i życzeniach udanego wieczoru prowadzący uroczystość – dziennikarski duet Moniki Zamachowskiej i Michała Olszańskiego – przeszli do prezentacji laureatów, poczynając od osób nagrodzonych w kategorii VIP Biznesu. Na scenie pojawiali się kolejni przedsiębiorcy, którzy z dumą odbierali wyróżnienia – dowód uznania dla jakości zarządzania, wypracowywanych wyników, reprezentowanych standardów i wdrażanych dobrych praktyk. Wśród najlepszych w dziedzinie biznesu znaleźli się przedstawiciele różnych gałęzi: turystyki, hutnictwa, górnictwa, energetyki, usług budowlanych, w tym budownictwa kolejowego, działalności deweloperskiej, rynku ubezpieczeń i rynku zbrojeniowego. Tak wielka różnorodność najlepiej potwierdza, że sukces niejedno ma imię, a na szczyt prowadzą bardzo różne drogi.

Anna i Czesław Koliszowie, właściciele firmy Ankol, zostali nagrodzeni statuetką VIP Biznesu po raz piąty

Specjalną statuetkę w kategorii biznesu odebrała wyjątkowa para, która często pojawia się na naszych łamach, a od 5 lat również na scenie, by podczas Gali VIP odebrać statuetkę.

Mowa o Annie i Czesławie Koliszach – parze na życie i w interesach, małżeństwie, które doskonale ilustruje, jak błędna jest teoria głosząca, że nie należy łączyć pracy i życia prywatnego. Firma ANKOL, którą stworzyli Anna i Czesław Koliszowie, od 26 lat umacnia pozycję w branży lotniczej, zdobywa wciąż nowe kontrakty, cieszy się renomą na wielu rynkach świata i zaufaniem klientów.

Laureaci kategorii VIP w Ochronie Zdrowia 2017. Od lewej: dr hab. n. med. mgr. zarz. Piotr H. Skarżyński, dyrektor Instytutu Narządów Zmysłów i członek zarządu Centrum Słuchu i Mowy Medincus, Kamila Kocańda, koordynator radców prawnych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Towarzyszy im Mariusz Gryżewski, redaktor naczelny „Magazynu VIP”

W dalszej części gali wręczono statuetki VIP w Ochronie Zdrowia, które za osiągnięcia zarządzanych placówek otrzymali: Piotr Henryk Skarżyński, dyrektor Instytutu Narządów Zmysłów i członek zarządu Centrum Słuchu i Mowy Medincus, i Sławomir Wolniak, właściciel Kliniki Psychiatrycznej i Terapii Uzależnień WOLMED.

Trzecią nagrodę z obszaru medycyny otrzymał Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, który podczas gali reprezentowała Kamila Kocańda, radca prawny szpitala.

Laureaci nagrody VIP 2017. Od lewej: Janusz Gajos, Jerzy Radziwiłowicz, Wojciech Pszoniak, Zbigniew Zamachowski, Henryk Talar, Marian Dziędziel, Barbara Wrzesińska. Towarzyszy im Mariusz Gryżewski, redaktor naczelny „Magazynu VIP”

Po ochronie zdrowia przyszedł czas na znanych przedstawicieli szeroko rozumianej kultury.

Wśród laureatów znalazło się liczne grono osobistości znanych ze sceny, estrady i szklanego ekranu, które mogą poszczycić się imponującymi osiągnieciami zawodowymi, wyróżnieniami, a przede wszystkim sympatią i przychylnością opinii publicznej. Na scenie ze statuetką w dłoni pozowali fotoreporterom: Janusz Gajos, Wojciech Pszoniak, Henryk Talar, Maria Pakulnis, Małgorzata Pieczyńska, Marian Dziędziel, Barbara Wrzesińska, Jerzy Radziwiłowicz, Izabela Trojanowska, Małgorzata Potocka, Paweł Wawrzecki, Wojciech Gąssowski, Krzysztof Janczar oraz Zbigniew Zamachowski, którego sylwetkę zaprezentowała prowadząca galę żona Monika, przy okazji życząc mężowi powodzenia w obronie doktoratu.

Laureaci nagrody VIP 2017. Od lewej: Mariusz Gryżewski, Maria Pakulnis, Małgorzata Pieczyńska, Małgorzata Potocka, Barbara Wachowicz, Izabela Trojanowska, Paweł Wawrzecki, Wojciech Gąssowski, Krzysztof Janczar

Wśród gwiazd sceny znalazła się też pisarka i „Mistrzyni Mowy Polskiej” Barbara Wachowicz, jak zwykle barwna i uśmiechnięta, jak przystało na zdobywczynię Orderu Uśmiechu. „Magazyn VIP” wyróżnił również twórców wspaniałych festiwali muzycznych, które zyskały renomę i rozgłos.

Statuetkę odebrali prof. Bohdan Boguszewski – dyrygent, pedagog i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum oraz prof. Henryk Skarżyński – światowej sławy otochirurg i specjalista z dziedzin otorynolaryngologii, audiologii i foniatrii, tym razem nagrodzony nie za wybitne dokonania medyczne, lecz za organizację cyklu Międzynarodowych Festiwali Muzycznych dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych „Ślimakowe Rytmy”, w ramach których prezentowane są osiągnięcia muzyczne osób, które odzyskały słuch dzięki wszczepieniu implantu ślimakowego.

 

Laureaci nagrody VIP 2017. Od lewej: prof. Bohdan Boguszewski, dyrygent i pedagog, współtwórca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum, prof. Henryk Skarżyński, otochirurg i specjalista z otorynolaryngologii, audiologii i foniatrii, organizator Międzynarodowych Festiwali Muzycznych dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych „Ślimakowe Rytmy”. Towarzyszy im Mariusz Gryżewski, redaktor naczelny „Magazynu VIP”

Szczególne miejsce w gronie laureatów statuetki VIP 2017 zajęła postać, której nikomu nie trzeba przedstawiać – Janina Ochojska.

W kilku zdaniach skierowanych w ramach podziękowania nie kryła wzruszenia, a jednocześnie radości, że działalność powołanej i kierowanej przez nią Polskiej Akcji Humanitarnej, która od ponad 25 lat dociera w tereny dotknięte wojną, kataklizmami i skrajnym ubóstwem, niosąc pomoc ich ofiarom, jest zauważana i doceniana. Wypowiedź tej silnej, a zarazem skromnej laureatki spotkała się z wyjątkowo żywą reakcją i owacją na stojąco, jaką goście gali przyjęli wyróżnienie dla Janiny Ochojskiej.

Janina Ochojska – VIP 2017

Gdy burza braw ucichła, a goście znów zasiedli przy stolikach, prowadzący ceremonię wręczenia nagród zaprosili na scenę zwycięzców w kategoriach: Firma VIP-a, Produkt VIP-a, a następnie Hotel VIP-a i Auto VIP-a, którym został Range Rover Velar.

Cześć oficjalną zamknęło wręczenie statuetek najlepszym samorządowcom. W kategorii VIP Samorządu 2017 statuetki otrzymali wyjątkowi zarządcy jednostek terytorialnych: wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński i burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski.

Laureaci kategorii Firma VIP-a 2017. Od lewej: Marcin Chmielewski, prezes PATIO – Chmielewski, Dudzik Sp. j., Antoni Piekut, prezes Yuniversalu Podlaskiego Sp. z o.o., Stanisław Marchewka, właściciel firmy „Marchewka”, Waldemar Topol, dyrektor techniczny Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 2 S.A. Towarzyszy im Mariusz Gryżewski, redaktor naczelny „Magazynu VIP”

 

Laureaci kategorii Firma VIP-a 2017. Od lewej: Mirosław Kalinowski, prezes zarządu Autobox Innovations Sp. z o.o., Jarosław Peczka, właściciel Przedsiębiorstwa Wdrożeń i Zastosowań Biotechnologii i Inżynierii Genetycznej BIO-GEN Sp. z o.o., Robert Stępień, dyrektor generalny Kolei Mazowieckich – KM Sp. z o.o., Sławomir Obrębski, dyrektor ds. produkcji, członek zarządu Zakładów Chemicznych „NITRO-CHEM” SA, Jarosław Dąbrowski, key account manager Rolimpex S.A., Grażyna Szewczyk, przedstawicielka Spółdzielni Mieszkaniowej „Lazurowa”, Stanisław Drzewiecki, prezes zarządu, dyrektor naczelny Przedsiębiorstwa Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy, Marian Cydzik, prezes Przedsiębiorstwa Wielobranżowego TECHBUD Cydzik, Żuchowski Sp. J., Leszek Woźniak, wiceprezes zarządu Radomskich Hal Mięsnych Sp. z o.o. Towarzyszy im Mariusz Gryżewski, redaktor naczelny „Magazynu VIP”

 

Od lewej: Edward Ley i Urszula Kurtiak, właściciele Wydawnictwa Artystycznego Kurtiak i Ley (Produkt VIP-a), Mariusz Gryżewski, redaktor naczelny „Magazynu VIP”, Danuta Jakubowska, PR manager Przedsiębiorstwa Farmaceutycznego LEK-AM Sp. z o.o. (Produkt VIP-a), Stanisław Dubrow, zarządzający Hotelem SKAL**** (Hotel VIP-a), Filip Prokop, współwłaściciel Hotelu Senator*** (Hotel VIP-a), Arkadiusz Miętkiewicz, wiceprezes zarządu British Automotive Polska SA (Auto VIP-a)

 

Od lewej: Krzysztof Harmaciński, wójt gminy Iława, Krzyszof Pietrzykowski, burmistrz Susza. Towarzyszy im Mariusz Gryżewski, redaktor naczelny „Magazynu VIP”

Po części oficjalnej goście udali się na poczęstunek.

We foyer mogli podziwiać niezwykle oryginalne portrety kobiet namalowane na deskach przez Sylwię Kalinowską. Przy odrobinie szczęścia mozna było porozmawiać z artystką obecną na gali, a przy jeszcze większym szczęściu – wylosować w loterii wizytówkowej voucher na osobisty obraz, który malarka wykona specjalnie dla zwycięzcy lub wskazanej przez niego osoby. Możliwość zostania bohaterem kolejnego obrazu Sylwii Kalinowskiej to zaledwie wierzchołek długiej listy nagród, jakie ufundowali sponsorzy i partnerzy gali. Do wygrania były m.in. vouchery pobytowe w luksusowych hotelach, eleganckie walizki, torebki, naturalne świeczki, zestawy upominkowe kosmetyków, książek, gatunkowych alkoholi i belgijskich czekoladek.

Sylwia Kalinowska

Oprócz wyjątkowych obrazów we foyer można było obejrzeć najnowszy model Range Rovera, nagrodzonego statuetką Auto VIP-a, degustować tradycyjne Nalewki Staropolskie, idealne na jesienne i zimowe wieczory, a także zapoznać się z niezwykłą ofertą jednego z laureatów – Wydawnictwa Kurtiak i Ley, które wykonuje prawdziwe arcydzieła – numerowane egzemplarze ekskluzywnych książek artystycznych, wydawanych na ręcznie czerpanym papierze, oprawionych w skóry, zdobionych kamieniami.

Paweł Stasiak

Po przerwie rozrywkę zapewnili gościom artyści wykonujący muzykę na żywo.

Covery zespołu The Beatles zaprezentował zespół Bigbit, a kolorowa i radosna Danuta Stankiewicz porwała do tańca swoją interpretacja znanych przebojów, takich jak „Serduszko puka w rytmie cz cza”, „Nie płacz, kiedy odjadę”, „Gdy mi ciebie zabraknie”, do których wykonania wciągała wybrańców z parkietu. Roztańczeni goście jeszcze po występie artystki zostali, by do porannych godzin bawić się przy muzyce mechanicznej. Na pewno wielu żałuje, że kolejna gala dopiero za rok. My dziękujemy wszystkim za przybycie, a wszystkim laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

 

PARTNERZY GALI

Amazis.net Sp. z o.o., Apart Natural, Apis Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Sp. z o.o., Bielenda Kosmetyki Naturalne Sp. z o.o., Dielle, Dr Wirth Sp. z o.o., Edipresse Polska SA, Eurogift Service s.c. Joanna i Mateusz Włoch, Hotel Aquarius, Hotel Białowieski Conference, Welleness&Spa, Hotel Krasicki, Hotel Miłomłyn Zdrój Medical Spa & Vitality Rafał Wyralski, Hotel Słoneczny Zdrój Medical Spa&Wellness, Hotel Zamek Ryn, Jaguar, Klewer Group, Kultowy Browar Staropolski Sp. z o.o., Lanaline, LAND ROVER, MV Poland Sp. z o.o., Nalewki Staropolskie Karol Majewski i Wspólnicy Sp. z o.o., Okechamp SA, Platan Hotels & Resorts Sp. z o.o., The Ravenala Attitude All Suite Hotel Mauritius.

 

 

GALA VIP 2017 – LAUREACI

VIP Biznesu 2017

 1. Andrzej Anuszkiewicz, właściciel PPHU „Lopi” z Legionowa

 2. Władysław Brzozowski, dyrektor Gospodarstwa Rolnego Produkcyjno-Nasiennego Władysław Brzozowski z Mienian k. Hrubieszowa

 3. Jan Chorostkowski, założyciel i prezes Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego DACH BUD Sp. z o.o. z Wrocławia

 4. Jarosław Chrobociński, prezes zarządu TUTHAI Sp. z o.o.

 5. Józef Dąbek, prezes zarządu Kopalni Wapienia „Morawica” SA z Morawicy

 6. Mariusz Kolankowski, prezes zarządu MESKO S.A. ze Skarżyska Kamiennej

 7. Anna Kolisz, wiceprezes zarządu i dyrektor zarządzający ANKOL Sp. z o.o. z Chorzelowa

 8. Czesław Kolisz, prezes zarządu i dyrektor zarządzający ANKOL Sp. z o.o. z Chorzelowa

 9. Gabriela Kośmider, prezes zarządu GABI-PLAST Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego Gabriela Kośmider z Krotoszyna

 10. Kazimierz Okińczyc, prezes Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Przylesie” z Koszalina

 11. Krzysztof Pianowski, właściciel Przedsiębiorstwa Budowlanego ARKOP Sp. z o.o. Sp. K. z Wrocławia

 12. Sławomir Piątek, prezes zarządu Torkol Sp. z o.o. z Tych

 13. Marek Piksa, prezes zarządu Grupy Atlas Tours z Żor

 14. Stanisław Romaniuk, właściciel Firmy Budowlanej Stanisław Romaniuk z Białej Podlaskiej

 15. Wiesław Szermach, prezes zarządu „Polisa-Życie” TU S.A. Vienna Insurance Group z Warszawy

 16. Tadeusz Wrześniak, właściciel Hut Szkła Gospodarczego Tadeusz Wrześniak Sp. z o.o. z Ładnej k. Tarnowa

VIP 2017

 1. Bohdan Boguszewski

 2. Marian Dziędziel

 3. Janusz Gajos

 4. Wojciech Gąssowski

 5. Krzysztof Janczar

 6. Olgierd Łukaszewicz

 7. Lucyna Malec

 8. Janina Ochojska

 9. Maria Pakulnis

 10. Małgorzata Pieczyńska

 11. Małgorzata Potocka

 12. Wojciech Pszoniak

 13. Jerzy Radziwiłowicz

 14. Henryk Skarżyński

 15. Henryk Talar

 16. Izabela Trojanowska

 17. Barbara Wachowicz

 18. Paweł Wawrzecki

 19. Andrzej Wendland

 20. Barbara Wrzesińska

 21. Zbigniew Zamachowski

VIP Samorządu 2017

 1. Krzysztof Harmaciński, wójt gminy Iława

 2. Krzysztof Pietrzykowski, burmistrz Susza

VIP w Ochronie Zdrowia 2017

 1. Dr hab. n. med. mgr. zarz. Piotr H. Skarżyński, dyrektor Instytutu Narządów Zmysłów i członek zarządu Centrum Słuchu i Mowy Medincus

 2. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach

 3. Sławomir Wolniak, właściciel Kliniki Psychiatrycznej i Terapii Uzależnień WOLMED w Dubiu koło Bełchatowa

Firma VIP-a 2017

 1. Autobox Innovations Sp. z o.o. ze Starachowic

 2. Koleje Mazowieckie – KM Sp. z o.o. z Warszawy

 3. „Marchewka” z Piotrowic

 4. Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy Sp. z o.o. z Bydgoszczy

 5. PATIO – Chmielewski, Dudzik Sp. j. z Lesznowoli

 6. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe TECHBUD Cydzik, Żuchowski Sp. J. z Torunia

 7. Przedsiębiorstwo Wdrożeń i Zastosowań Biotechnologii i Inżynierii Genetycznej BIO-GEN Sp. z o.o. z Namysłowa

 8. Radomskie Hale Mięsne Sp. z o.o. z Radomia

 9. Rolimpex S.A. z Iławy

 10. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Lazurowa” z Warszawy

 11. Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. w Bydgoszczy

 12. Yuniversal Podlaski Sp. z o.o. z Białegostoku

 13. Zakłady Chemiczne „NITRO-CHEM” S.A. z Bydgoszczy

Auto VIP-a 2017

 1. Range Rover Velar

Hotel VIP-a 2017

 1. Hotel Senator***

 2. Hotel Skal****

Produkt VIP-a 2017

 1. seria BIOWAP OSTEO (Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o.)

 2. „Trylogia” Henryka Sienkiewicza, edycja kolekcjonerska (Wydawnictwo Artystyczne Kurtiak i Ley)

Fot. Andżelika Sosnowska/www.lazyeye.pl, Sergiej Krawczenko (1)

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
W piątkowy wieczór 15 października, jak co roku od 9...
Żołnierz królowej Madagaskaru - wodewil
Pod koniec października w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła...
Od 16 do 23 listopada br. w Warszawie będzie odbywać się...
VIP Cross - off-road gwiazd Mateusz Banasiuk
W sobotę 16 czerwca znane po...
Międzynarodowy Dzień Jogi 2018 - Edyta Herbuś
Tegoroczne, czwarte już, obc...